Ekspozitë kolektive e artistëve shqiptar dhe atyre ndërkombëtar në Zvicër - Bota Sot
Ekspozitë kolektive e artistëve shqiptar dhe atyre ndërkombëtar në Zvicër

Zvicra

Ekspozitë kolektive e artistëve shqiptar dhe atyre ndërkombëtar në Zvicër

Më: 29 tetor 2018 Në ora: 20:43
Foto ilustrim

Ekspozita kolektive e artistëve shqiptar, zvicran, belg si dhe amerikan do të hapet më 2 nëntor në Morges të Zvicrës. "TREKENDESHI ARTISTIK PAQESOR”, titullohet ky aktivitet artistik i organizuar nga Akademia Evropiane e artit me Instituin e artit “Profondist Eti” bartës i  cilës është artisti Jetuall Haliti-Eti.

Qëllimi i kësaj ekspozita sipas Halitit është që të bëhet apel ndaj faktorit ndërkombëtar për vetdijësimin e marrjes së vendimeve në favor të fushës humanitare njerëzore. Gjithësej janë 150 vepra pikturë, vizatim dhe skulpturë nga 38 autor shqiptar, 6 zvicëran, 3 belg.

Ata prezantohen me piktura abstrakte me tematika të lira.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...