Pajaziti: Nëse LDK ka fakte për vrasjen e zyrtarëve të saj, t’i dorëzojë në Prokurori - Bota Sot
Pajaziti: Nëse LDK ka fakte për vrasjen e zyrtarëve të saj, t’i dorëzojë në Prokurori

Aktuale

E diel, 23 prill 2017

Pajaziti: Nëse LDK ka fakte për vrasjen e zyrtarëve të saj, t’i dorëzojë në Prokurori

Më: 20 mars 2017 Në ora: 22:44
Zenun Pajaziti

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, ka thënë se deklaratat e nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, për zbardhjen e vrasjeve të zyrtarëve të saj, tingëllojnë si elektorale.

“Deklarata të tilla nga një parti në pushtet tingëllojnë si retorike, politike dhe elektorale, sepse vijnë prej një partie që është në pushtet”, ka thënë Pajaziti.

Ai konsideron se nuk duhet të ‘terrorizohen’ qytetarët me deklarata të tilla në këtë kohë dhe vlerëson se faktet për ato vrasje duhet të dorëzohen në Prokurori.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test