Video - Bota Sot
E martë, 20 shkurt 2018
  • Rama: Një president simbol të unitetit kombëtar dhe një politik kombëtare të sigurisë

    “Dialogu i vështirë me Serbinë do të jetë ai histori dhe shqiptarët dhe serbët do të bashkëjetojnë në funksion tësë ardhmes si dy popuj në fqinjësi të mirë dhe pjesë e pandarë e Bashkimit Evropian. Kosova dhe Shqipëria do të kenë një politik të jashtme e jo vec ambasada dhe përfaqësi diplomatike të njëjta. Por, pse jo një presidentsimbol të unitetit kombëtar dhe një politikë kombëtare të sigurisë. Mbase ky parafytyrim sot mund të mos jetë i këshillueshëm në rrafshin e racionales, por historia për të cilën mora leje qysh në fillim për të mos folur sot na këshillon se çka është e drejtë të  ëndërrohet nuk është e pamundur të realizohet. E ardhmja u takon atyre që i paraprijnë asaj dhe e shkuara e 20 viteve të fundit  këtij vendi,  Kosovës  i ka parapri fal njerëzve po të këtij vendi një të ardhme që në çdo rast është më e afërt sesa largësia që shohim sot”, tha kryeministri Rama.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test