Hapet ekspozita "489 vite", e artistes Hayoun Kwan - Bota Sot
Hapet ekspozita "489 vite", e artistes Hayoun Kwan

Art

E mërkurë, 15 gusht 2018

Hapet ekspozita "489 vite", e artistes Hayoun Kwan

Më: 16 mars 2017 Në ora: 19:49
Ekspozita "489 vite"

Në Galerinë Kombëtare të Kosovës, sonte u hap ekspozita e artistes Hayoun Kwan me Instalacionin dhe videon me realitet virtual "489 vite".

Në këtë ekspozitë u shfaq vepra "Zona e demilitarizuar", në mënyrë vizuele. Kjo zonë sipas Odile Buleraux, kuratore, ka qenë zonë e minuar në Kore.

Në këtë ekspozitë është ekspozuar edhe ditari i ushtarëve në këtë zonë të Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut.

Kuratorët presin që kjo ekspozetë të vizitohet nga artistët dhe të ketë jehonë.

I pranishëm përveç artistëve kosovarë, ishte edhe ambasadori francez në Prishtinë.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test