Honda është duke i testuar dy modele të reja - Bota Sot
Honda është duke i testuar dy modele të reja

Auto

E hënë, 23 korrik 2018

Honda është duke i testuar dy modele të reja

Më: 13 gusht 2017 Në ora: 08:29
Honda

Në Nurburgring të Gjermanisë, janë parë duke u testuar dy makina Honda, nga linja e prodhimit Acura.

Sipas të gjitha gjasave, njëra është Type R që lansohet vitin që vjen e që do të rivalizojë modelet Aston Martin Vulcan dhe Ferrari FXX K.

Modeli tjetër mendohet se është nga i njëjti model, ndërsa ka nga 600 deri në 800 kuajfuqi.

Ende nuk është konfirmuar asgjë nga Honda dhe nuk dihet nëse këto pretendime janë të vërteta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test