Një striptizë për vajzën e qëlluar nga talibanët (fotot) - Bota Sot
Një striptizë për vajzën e qëlluar nga talibanët (fotot)

Bota e Yjeve

E premte, 26 gusht 2016

Një striptizë për vajzën e qëlluar nga talibanët (fotot)

Më: 13 tetor 2012 Në ora: 23:56

Gjithmonë e më shumë Madonna po i përdor koncertet e saj për të dhënë mesazhe me natyrë politike ose sociale.

Sikur të mos mjaftonte fakti që nxjerr gjoksin ose të pasmet në koncert apo që e quan Barack Obama-n një mysliman, Madonna ka vendosur që të bëjë një striptizëm si mbështetje për 14 vjeçaren Malala Yousafzai, që u qëllua nga talibanët vetëm pse kërkon që vajzat të shkollohen.

Ajo u qëllua në autobusin e shkollës vetëm pse mban një blog ku thekson sa i rëndësishëm është arsimi. Tani po lufton me jetën.

Përpara se të zhvishej në mbështetje të 14-vjeçares, Madonna tha se lajmi për 14 vjeçaren e kishte bërë atë që të qante.

“Talibanët ndaluan autobusin e saj dhe e qëlluan. E kuptoni sa e sëmurë dhe absurde është një gjë e tillë,” tha Madonna.

“Kjo këngë është për të,” tha Madonna përpara se të këndonte ‘Human Nature’.
Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test