Rasmussenit i zgjatet mandati - Bota Sot
Rasmussenit i zgjatet mandati

Bota

E shtunë, 27 gusht 2016

Rasmussenit i zgjatet mandati

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 16:06

Aleatët e NATO-s kanë rënë dakord për t’ia zgjatur mandatin sekretarit të përgjithshëm të aleancës, Anders Fogh Rasmussen, deri në korrik të vitit 2014.

Në deklaratën e aleancës 28-anëtarëshe thuhet se vendimi është marrë nga ambasadorët e NATO-s, pas procesit të konsultimeve.

Shefat e NATO-s tradicionalisht emërohen për një mandat prej katër vjetësh, me mundësi të zgjatjes prej një viti.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test