Dyshohet për 4 policë të vrarë në Ingusheti - Bota Sot
Dyshohet për 4 policë të vrarë në Ingusheti

Bota

E enjte, 25 gusht 2016

Dyshohet për 4 policë të vrarë në Ingusheti

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 18:44

Një raport i agjencisë së lajmeve ruse Interfax bën të ditur se katër oficerë të policisë janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur gjatë një prite që dyshohet se është bërë nga militantët islamistë të Ingushetisë.

Raporti bazohet në një burim të shërbimeve të sigurisë së Ingushetisë.

Më herët, autoritetet bënë të ditur se një oficer policie ishte vrarë dhe tre të tjerë ishin plagosur gjatë sulmit të sotëm në fshatin Datykh të distriktit Sunzha të Ingushetisë.

Zyrtarët gjithashtu bëjnë të ditur se militantët ishin në gjendje që të iknin nga vendi ku ndodhi sulmi.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test