Turqia i konsideron deklaratat e Sirisë si kërkim falje - Bota Sot
Turqia i konsideron deklaratat e Sirisë si kërkim falje

Bota

E mërkurë, 27 korrik 2016

Turqia i konsideron deklaratat e Sirisë si kërkim falje

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 17:11

Deklaratat e keqardhjes dhe të pendimit të Sirisë për bombardimet e djeshme në tokën turke, shteti i Turqisë i pranon si kërkim falje, njofton agjencia e lajmeve, Anatolian.

Udhëheqësia e Sirisë ka shprehur keqardhje përmes Kombeve të Bashkuara, citon Anatolian zv/kryeministrin e Turqisë, Besir Atalay.

Mesazhi sirian siguron që “një incident i tillë nuk do të ndodhë më”.

Sipas zv.kryeministrit turk deri më tani nuk është pranuar asnjë kërkim falje zyrtare nga shteti i Sirisë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test