Turqia i konsideron deklaratat e Sirisë si kërkim falje - Bota Sot
Turqia i konsideron deklaratat e Sirisë si kërkim falje

Bota

E mërkurë, 24 gusht 2016

Turqia i konsideron deklaratat e Sirisë si kërkim falje

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 17:11

Deklaratat e keqardhjes dhe të pendimit të Sirisë për bombardimet e djeshme në tokën turke, shteti i Turqisë i pranon si kërkim falje, njofton agjencia e lajmeve, Anatolian.

Udhëheqësia e Sirisë ka shprehur keqardhje përmes Kombeve të Bashkuara, citon Anatolian zv/kryeministrin e Turqisë, Besir Atalay.

Mesazhi sirian siguron që “një incident i tillë nuk do të ndodhë më”.

Sipas zv.kryeministrit turk deri më tani nuk është pranuar asnjë kërkim falje zyrtare nga shteti i Sirisë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test