Cameron kërcënon BE-në me veto - Bota Sot
Cameron kërcënon BE-në me veto

Bota

E diel, 28 gusht 2016

Cameron kërcënon BE-në me veto

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 18:01

Kryeministri i Britanisë, David Cameron, ka thënë se është i gatshëm të pengojë bisedimet e muajit të ardhshëm për buxhetin, nëse udhëheqësit e Bashkimit Evropian refuzojnë të shkurtojnë shpenzimet.

“Nëse duhet thënë 'Jo' ndaj një marreveshjeje, e cila nuk është e drejtë për Britaninë, unë do të them 'Jo'”, ka thënë Cameron për gazetën londineze “The Sunday Telegraph”.

Gjatë vitit të kaluar, Cameron ka përdorur veton në Marrëveshjen për koordinimin e politikave buxhetore dhe për të ndëshkuar ata që nuk respektojnë rregullat fiskale.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test