Vriten tre ushtarë turq në juglindje të vendit - Bota Sot
Vriten tre ushtarë turq në juglindje të vendit

Bota

E mërkurë, 31 gusht 2016

Vriten tre ushtarë turq në juglindje të vendit

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 22:56

Tre ushtarë turq janë vrarë dhe një tjetër është plagosur në sulmin kundër një baze të tyre në qarkun Hakari, në juglindje të Turqisë, njoftojnë mediumet turke.

Përfaqësuesi i autoriteteve të Hakarit bëri të ditur se pjesëtarët e kurdëve gjatë natës sulmuan dy objekte në rajonin e qytetit Çukurxha me armatim të rëndë dhe granata, kurse të shtënat u dëgjuan deri në orët e hershme.

Në operacionin e forcave turke të sigurisë kundër terroristëve kurd janë përfshirë edhe helikopterë, transmeton Alsat.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test