Ndërroi jetë në Linz të Austrisë aktivisti i UÇK-së nga Likova - Bota Sot
Ndërroi jetë në Linz të Austrisë aktivisti i UÇK-së nga Likova

Diaspora

E martë, 25 prill 2017

Ndërroi jetë në Linz të Austrisë aktivisti i UÇK-së nga Likova

Më: 20 prill 2017 Në ora: 16:36
Nijazi Mamuti me bashkeluftetar

Ka ndërruar jetë në Linz të Austrisë Nijazi Mamuti, nga fshati Likovë. Ai ishte njëri nga aktivistët e parë që iniciuan në Linz dhe në mbarë Austrinë mbledhjen e mjeteve për UÇK-në e Kosovës, kurse edhe më aktiv ishte në mbledhjen e mjeteve dhe përkrahjes tjetër për UÇK-në në Maqedoni, gjatë vitit 2001.

I ndjeri Nijazi Mamuti ishte në moshë 54 vjeçare. Ai ka qenë iniciatorë edhe i shumë aktiviteteve për grumbullim të ndihmave humanitare për rajonet e krizës në Maqedoni.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test