Rrjeti i Bizneseve të Diaspores Shqiptare uron Haradinajn - Bota Sot
Rrjeti i Bizneseve të Diaspores Shqiptare uron Haradinajn

Diaspora

E diel, 24 qershor 2018

Rrjeti i Bizneseve të Diaspores Shqiptare uron Haradinajn

Më: 12 shtator 2017 Në ora: 22:49
Ramush Haradinaj

Rrjeti i Bizneseve të Diaspores Shqiptare ka përshëndetur formimin e qeverisë së re.

Përmes një telegrami përshëndetës ata kanë uruar Haradinajn, duke shpreshuar në thellim të bashkëpunimit.

Telegrami:

Rrjeti i Bizneseve të Diaspores Shqiptare e pershendet fuqishem krijimin e Qeverisë së re, gjegjësisht zgjedhjen e Ramush Haradinaj Kryminister i Republikes së Kosovës.

Me këtë rast, RRBDSH krahas mbështetjes së parezervë Kryministrit Haradinaj, e shprehë gatishmerinë për thellimin e bashkëpunimit me Qeverinë e Republikës së Kosovës në fushën e ekonomisë, respektivisht sjeiijen e investimeve kapitale në Republikën e Kosoves, në funksion të zhvillimit ekonomik dhe krijimit të vendeve të punës për të rinjët shqiptar.

I nderuari Kryeministër Haradinaj, jemi të bindur në përmbushjen e misionit tuaj të shenjtë, për zhvillimin ekonomik dhe mirëqënjen e qytetarve të vendit tonë.

Me këtë rast kërkojmë nga ju të pranoni urimet më të sinqerta, punë të mbarë dhe suksese nëkthimin e besimit ndër qytetar, rendit dhe ligjshmërisë në vendin tonë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test