Ekstradohen nga shtetet evropiane dy shqiptarë - Bota Sot
Ekstradohen nga shtetet evropiane dy shqiptarë

Diaspora

E premte, 20 korrik 2018

Ekstradohen nga shtetet evropiane dy shqiptarë

Më: 12 tetor 2017 Në ora: 16:23
Ilustrim

Dy shqiptarë janë ekstraduar në Kosovë, njëri nga Italia kurse tjetri nga Hungaria.

Ai nga Hungaria ishte arrestuar në vitin 2014 për pasi kishte organizuar dhe kontrabanduar emigrantë, njofton policia.

Atij menjëherë me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Kurse shqiptari i dytë është zënë në Itali, por që nuk është bërë e ditur se për çfarë vepre bëhet fjalë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test