Kush po i tradhton malësorët?! - Bota Sot
Kush po i tradhton malësorët?!

Dokumentare

E diel, 25 shkurt 2018

Kush po i tradhton malësorët?!

Më: 21 janar 2018 Në ora: 09:48
ilustrim

Çfarë po ndodh me shqiptarët e Tuzit dhe të gjithë malësisë? Si u mposhtën sërish nga partia në pushtet e Gjukanoviç edhe pse janë shumicë dërrmuese?

Si janë përçarë shqiptarët në Tuz dhe në të gjithë malësinë? Asimilimi, presioni, shitja e blerja e forcave politike, ndarja fetare.

Njihuni me realitetin e pabesueshëm që po shuan shqiptarët përmes dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

Video

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test