Polonia dënoi një avokat për spiunazh tek Rusia - Bota Sot
Polonia dënoi një avokat për spiunazh tek Rusia

Evropë

E diel, 22 prill 2018

Polonia dënoi një avokat për spiunazh tek Rusia

Më: 20 mars 2017 Në ora: 22:25
Ilustrim

Një avokat polako-rus është dënuar me katër vjet burg për spiunazh për Agjencinë e inteligjencës ushtarake të Rusisë, njoftoi sot një gjykatë më Varshavë.

Avokati, i cili ka shtetësi të dyfishtë dhe është identifikuar si Stanislav W. u deklarua fajtor në një seancë të mbyllur dhe ka mundësi të apelojë kundër vendimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test