Fillojnë negociatat BE-BM për Brexit - Bota Sot
Fillojnë negociatat BE-BM për Brexit

Evropë

E martë, 22 maj 2018

Fillojnë negociatat BE-BM për Brexit

Më: 19 qershor 2017 Në ora: 11:52
Michel Barnier dhe David Davis

Negociatori evropian, Michel Barnier filloi sot negociatat për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, në prani të ministrit britanik, David Davis në Bruksel.

“Sot ne fillojmë negociatat për tërheqjen e rregullt të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian”, deklaroi Barnier pasi i shtrëngoi dorën homologut të tij britanik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test