Vetura godet furgonin e policisë në Paris - Bota Sot
Vetura godet furgonin e policisë në Paris

Evropë

E premte, 23 qershor 2017

Vetura godet furgonin e policisë në Paris

Më: 19 qershor 2017 Në ora: 17:09
Polici

Një veturë është përplasur në një furgon policie para se të shpërthejë  në flakë rreth zonës Champs Elysees të Parisit.

Shoferi, i cili ishte i armatosur, ka mbetur pa ndjenja dhe është lënduar  rëndë, raportojnë mediat franceze.

Policia thotë se situata tani është nën kontroll, dhe nuk ka  policë e as civilë të lënduar.

Franca është aktualisht në një gjendje të jashtëzakonshme pasi u godit nga një valë e sulmeve vdekjeprurëse terroriste në vitet e fundit, raporton BBC.

Një polic u qëllua për vdekje dhe dy të tjerë u plagosën në një sulm në Champs Elysees në prill, vetëm disa ditë para zgjedhjeve presidenciale.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test