Shpella e mermerit - Bota Sot
E martë, 19 qershor 2018
  • Shpella e mermerit

    Las Cuevas de Mármol (Shpella e mermerit) ulet në mes të Liqenit të Përgjithshëm Carrera, që shtrihet midis Kilit dhe Argjentinës. Tunelet dhe shpellat janë të arritshme vetëm me anije. Harkat janë formuar nga më shumë se 6.000 vjet nga valët e lundrimit kundër shkëmbit, dhe ujërat ndryshojnë ngjyra në varësi të kohës së vitit. Fotoja është realizuar nga fotografi Clane Gessel e publikuar në Nacional Geographic./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test