Ushqimet që e luftojnë kancerin - Bota Sot
E martë, 24 prill 2018
  • Ushqimet që e luftojnë kancerin

    Deri tani janë zbuluar me siguri më shumë se 100 lloje të kancerit, përderisa shifrat e vdekjes nga kjo sëmundje çdo ditë e më shumë po bëhen të frikshme.

    Megjithatë shumë njerëz nuk e dijnë se ka ushqime të shëndetshme, ngrënia e të cilave mund ta parandalojë këtë sëmundje.

    Ushqimet si perimet e gjelbra dhe disa të tjera bëjnë organizmin më të shëndetshëm dhe të fortë duke e bërë atë gjithashtu imun ndaj sëmundjeve, përfshirë edhe kancerin.

    Më poshtë janë disa nga këto ushqime. Hidhjani një sy dhe përfshini në regjimin tuaj ushqimor.

1 / 8
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat