Edhe tributë përdorin 'extension'... - Bota Sot
E mërkurë, 18 korrik 2018
  • Edhe tributë përdorin 'extension'...

    Tributë janë shumë të prapambetura në krahasim me pjesën e civilizuar të njerëzimit, por me sa duket, kjo nuk mund të thuhet për modelimin e flokëve.

    Fotografi londinez Tariq Zaidi ka shkrepur një set të mrekullueshëm fotografish, në një tribu në Angola, gjatë një turi afrikan, të quajtur 'Tributë e humbura'.

    Në imazhet e publikuara nga Zaidi, bien në sy modelet interesante të flokëve dhe përdorimi i leshit të dhive për zgjatimin e tyre, apo siç njihet ndryshe, 'extension'.

    Kjo tribu jeton në shtetin afrikan të Angola-s, e izoluar totalisht nga pjesa tjetër e njerëzimit dhe e privuar nga mjetet e telekomunikacionit.

1 / 15
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat