Tregon eksperiencën alpiniste të dhjetë viteve në Itali përmes fotove - Bota Sot
E diel, 15 korrik 2018
 • Tregon eksperiencën alpiniste të dhjetë viteve në Itali përmes fotove

  Fotografi italian Roberto Bertero ka realizuar foto që nga viti 2007.

  Ai është një fotograf i maleve e gjithashtu edhe një muzikant në Turin, Itali.

  Ai tregon eksperiencën e plotë alpine, si jetesa në male dhe zgjidhja e problemeve përmes mjeteve të thjeshta të jetesës.

  Këto elemente të vogla, sipas tij mund të transformojnë aktivitetin tonë në mësim jetësor.

  ‘’Oh mia patria, si bella e perduta!’’ Giuseppe Verdi (Oh vendi im, sa i bukur dhe i humbur!) – këtë thënie e ka postuar në rrjetet sociale duke treguar ndjenjën e tij për territorin e Italisë.

  ‘’Shumica e shoqërisë lokale nuk kanë para dhe ata që kanë i investojnë ato në klishe. Sa humbje potenciali’’, shprehet ai.

1 / 10
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat