Një gjyqtar portugez për ndeshjen Kosovë-Islandë - Bota Sot
Një gjyqtar portugez për ndeshjen Kosovë-Islandë

Futboll

E shtunë, 25 mars 2017

Një gjyqtar portugez për ndeshjen Kosovë-Islandë

Më: 20 mars 2017 Në ora: 22:19
Artur Dias

Është përcaktuar katërshja që do ta drejtojë takimin e së premtes.

Artur Dias është gjyqtari kryesor i ndeshjes në mes të përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Islandës që zhvillohet të premten në Loro Boriçi të Shkodrës.

Portugezi 37-vjeçar, i lindur në Vila Nova de Gaia, do të gjykojë për herë të parë një ndeshje të përfaqësueses sonë , ndërsa ndihmës të tij do të jenë Rui Tavares dhe Paulo Soares. Gjyqtar i katër do të jetë Joao Pinheiro.

Kosova është në kërkim të fitores së parë në Grupin I në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Rusi 2018’.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test