Ronaldo zgjidhet lojtari i vitit në Portugali - Bota Sot
Ronaldo zgjidhet lojtari i vitit në Portugali

Futboll

E diel, 23 prill 2017

Ronaldo zgjidhet lojtari i vitit në Portugali

Më: 20 mars 2017 Në ora: 23:20
Cristiano Ronaldo

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shpallur lojtari më i mirë i vitit në vendin e tij, Portugali.

Federata e Futbollit e Portugalisë ka shpallur më të mirët e vitit 2016.

Çmimi kryesor i njohur si ‘Gala Quinas de Ouro’ u fitua nga ylli i Realit dhe kombëtares së tyre, Cristiano Ronaldo.

Sulmuesi i ‘Mbretërve’ e meritoi plotësisht këtë çmim pasi këtë vit fitoi tituj të rëndësishëm me kombëtaren, ku fitoi Kampionin Evropian, ndërsa me Realin fitoi Ligën e Kampionëve.

Pas fitimit të këtij çmimi, Ronaldo foli para të pranishmëve, ku deklaroi se viti që lamë pas ishte vit i ëndrrave.

“Viti 2016 ishte vit i ëndrrave, si në aspektin individual po ashtu edhe në atë kolektiv”, ka thënë sulmuesi portugez pas çmimit të fituar.

Image
Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test