E çuditshme apo jo, ky është stadiumi i rivalit të Trepçës ‘89 - Bota Sot
E çuditshme apo jo, ky është stadiumi i rivalit të Trepçës ‘89

Futboll

E premte, 27 prill 2018

E çuditshme apo jo, ky është stadiumi i rivalit të Trepçës ‘89

Nga: K. Goca Më: 19 qershor 2017 Në ora: 15:16
Stadiumi Vikingur

Trepça ’89 nga Mitrovica do të ballafaqohet me Vikingur-in, kampionin e Ishujt Faroe.

E veçanta është se Vikingur ka një stadium modest dhe që rrethohet edhe nga një kodrinë, madje nuk ka kapacitet më shumë se 2000 ulëse.

E çuditshme apo jo, si shihet pamja e stadiumit në foto. Trepça ’89 nuk do të luaj në këtë stadium, diku tjetër në Ishujt Faroe  pikërisht me 27-28 qershor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test