Ja çfarë thotë Zidane për fitoren e vështirë të Realit ndaj Alavesit - Bota Sot
Ja çfarë thotë Zidane për fitoren e vështirë të Realit ndaj Alavesit

Futboll

E diel, 15 korrik 2018

Ja çfarë thotë Zidane për fitoren e vështirë të Realit ndaj Alavesit

Më: 23 shtator 2017 Në ora: 23:39
Zidane

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur pas fitores ndaj Depertivo Alaves me rezultat 1-2.

Ai ka lavdëruar Dani Caballos për dy golat dhe tha se ishte një fitore e merituar.

“Jam i kënaqur me Dani Ceballos. Ai kishte rastin dhe bëri një ndeshje të mirë. Do ketë më shumë shanse për të luajtur. Ceballos tregoi se meriton të jetë pjesë e Realit”.

“Ne do provojmë dinamikën e klubit në ndeshjet e ardhshme. Ne duam gjithmonë të fitojmë, qoftë në shtëpi apo si mysafirë”.

“Një fitore e merituar, ata kishin shanse, por ne më shumë dhe realizuam dy nga ato”, ka thënë Zidane.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test