Albright arrin në Prishtinë, Hoxhaj i uron mirëseardhje - Bota Sot
Albright arrin në Prishtinë, Hoxhaj i uron mirëseardhje

Kosova

E premte, 29 korrik 2016

Albright arrin në Prishtinë, Hoxhaj i uron mirëseardhje

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 13:18

E ftuara e nderit e Republikës së Kosovës në Samitin Ndërkombëtar të Gruas i cili ka filluar punimet sot në Prishtinë, Madeleine Albright, ka arritur në Kosovë.

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, është pritur nga Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj.

Ministri Hoxhaj i ka uruar mirëseardhje ish-Sekretares Albright, duke shprehur mirënjohjen dhe konsideratat më të larta të institucioneve dhe popullit të Republikës së Kosovës për kontributin që Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ajo personalisht kanë dhënë për Kosovën në të gjitha fazat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test