Tahiri takoi ish- kryeministren e Kanadasė, Kim Campbell - Bota Sot
Tahiri takoi ish- kryeministren e Kanadasė, Kim Campbell

Kosova

E mërkurë, 31 gusht 2016

Tahiri takoi ish- kryeministren e Kanadasė, Kim Campbell

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 16:43

Zėvendėskryeministrja e Kosovės, Edita Tahiri, priti sot nė takim ish- kryeministren e Kanadasė, Kim Campbell.
Siç bën të ditur komunikta,gjatė takimit u vlerėsuan marrėdhėniet e mira mes Kosovės dhe Kanadasė.
Zėvendėskryeministrja, Edita Tahiri, falėnderoi pėr mbėshtetjen qė ka dhėnė dhe po jep Kanada shtetit tė pavarur tė Kosovės.
Nė takim u bisedua edhe pėr fuqizimin e grave nė nivelin e vendimmarrjes nė politikė, si dhe rėndėsinė e Samitit tė Grave qė po mbahet nė Prishtinė kėto ditė.
Nė kėtė samit, do tė marrin pjesė edhe zėvendėskryeministrja Edita Tahiri, si dhe ish-kryeministrja kanadeze, Kim Campbell.BS

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test