Krasniqi: Tërhoqa vetëm fjalën rrugaç, tjerat mbesin - Bota Sot
Krasniqi: Tërhoqa vetëm fjalën rrugaç, tjerat mbesin

Kosova

E hënë, 29 gusht 2016

Krasniqi: Tërhoqa vetëm fjalën rrugaç, tjerat mbesin

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 12:09

(I plotësuar) - Kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka sqaruar deklaratën e tij të sotme në kuvend me anë të së cilës ai ishte zbrapsur nga fjalët që kishte thënë dje në Kuvendin e Kosovës.
Ai dje i kishte quajtur “rrugaç”, ministrat, ndërsa sot i ka tërhequr fjalët e tij.
Në RTK Krasniqi ka sqaruar deklaratën e tij. “Unë distancohem vetëm nga fjala rrugaç, tjerat mbesin” ka thënë Krasniqi.

Krasniqi tërheq fjalën

Kreyparlamentari, Jakup Krasniqi ka tërhequr fjalën e djeshme për ministrin e Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, të cilin e kishte quajtur rrugaçë. Ai në fund të seancës të mbajtur ditën e premte ka shfrytëzuar rastin që të tërheq fjalën e tij.

“Të nderuar deputet dëshiroj të tërheq fjalën time të djeshme për ministrat, pa marr parasysh gjendja a ndryshon apo jo”, ka thënë Krasniqi.

Ai në seancën e djeshme e kishte quajtur ministrin e Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi rrugaçë. Me këtë edhe përfundoj seanca ku u diskutuan disa projektligje.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test