E fshehta e protestave të “Vetëvendosjes” - Bota Sot
E fshehta e protestave të “Vetëvendosjes”

Kosova

E enjte, 25 gusht 2016

E fshehta e protestave të “Vetëvendosjes”

Më: 23 tetor 2012 Në ora: 18:42

“Vetëvendosje” s’po ofron alternativë joshëse për të formuluar ofertën e saj për shumë çështje politike, ekonomike, etj, e për të rritur elektoratin.

“Vetëvendosje” gjithnjë e më shpesh do synoj protestat në rrugë. E jo vetëm në parlament. Janë disa fakte që e shtynë “Vetëvendosjen” tua mësyjë protestave.
1. Në zgjedhjet e fundit për kryetar komune në Ferizaj dhe Kaçanik, “Vetëvendosje” rezultoi të marr vota të pamjaftueshme nga elektorati. Përkundër fushatës dhe përpjekjeve kjo parti s’fitoi asgjë. U tha që do mbush hambarët me vota, por u kthye me thasë bosh. As nuk mori karrigen e kryetarit të komunës, e as s’hyri në koalicion për të qenë pjesë e pushtetit. Rënia që pësoi “Vetëvendosje” në këto zgjedhje janë fakti kryesor që po e nxit këtë parti të jetë e zëshme me protesta rruge. E ka vetëm një qëllim. Të rris elektoratin e saj. Pa protesta në rrugë kjo parti është në rrezik të shkatërrohet...

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të mërkurën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test