Kanë filluar të lirohen aktivistët e Vetëvendosjes - Bota Sot
Kanë filluar të lirohen aktivistët e Vetëvendosjes

Kosova

E premte, 26 gusht 2016

Kanë filluar të lirohen aktivistët e Vetëvendosjes

Më: 23 tetor 2012 Në ora: 23:57

Ka filluar lirimi nga paraburgimi i aktivistëve të Vetëvendosjes të cilët ishin arrestuar ditën e djeshme gjatë protestës. Të arrestuarit janë sjellë nga qytetet në të cilat ishin mbajtur, në Prishtinë nga ku edhe ka filluar lirimi i tyre.
Lajmin për fillimin e lirimit të aktivistëve të VV- së e ka konfirmuar anëtari i kësaj lëvizje Erzen Vraniqi.
Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje të cilët tashmë janë liruar por që janë mbajtur në qendrën e paraburgimit në Drenas kanë treguar se janë maltretuar nga policia.
Ahmetit dhe rreth 60 aktivistëvet të tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje ditën e djeshme Polica e Kosovës u kishte shqiptuar masën e paraburgimit prej 48 orësh.
Në mesin e të liruarve është edhe nënkryetari i Vetëvendosjes Shpend Ahmeti.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test