Hashim Thaçi aplikon për librezën e UÇK-së - Bota Sot
Hashim Thaçi aplikon për librezën e UÇK-së

Kosova

E martë, 30 gusht 2016

Hashim Thaçi aplikon për librezën e UÇK-së

Më: 14 nëntor 2012 Në ora: 18:53

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se nga dita e nesërme do të nisë aplikimi për njohjen e statusit të veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ndërsa, Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka njoftuar se të enjten në ora 10:30, në zyrat e kësaj organizate, ndër të parët që do të aplikojnë për njohjen e statusit të veteranit do të jenë kryeministri Hashim Thaçi dhe ministri i Mbrojtjes, Agim Çeku.

“Ish-drejtori i Drejtorisë Politike të SHP të UÇK-së, Kryeministri i Republikës, z.Hashim Thaçi dhe ish shefi i SHP të UÇK-së, Ministri i FSK-së, z.Agim Çeku, do të plotësojnë aplikacionet e para, për njohjen e statusit të veteranit të UÇK-së”, thuhet në njoftimin e OVL të UÇK-së.

Ky proces i ri verifikimi ka nisur tani, pasi më herët në listat e përfituesve ishin futur më shumë persona sesa realisht ishin pjestarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test