Laç, shpërthim një farmacie, plagoset drejtori i ISHP-së - Bota Sot
Laç, shpërthim një farmacie, plagoset drejtori i ISHP-së

Kronikë e zezë

E martë, 30 gusht 2016

Laç, shpërthim një farmacie, plagoset drejtori i ISHP-së

Më: 2 tetor 2012 Në ora: 09:16

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin e Laçit mëngjesin e sotëm. Një sasi eksplozivi i është vendosur një farmacie dhe për pasojë janë plagosur tre persona.

Sipas informacioneve më të fundit është plagosur Drejtori i Shëndetit Publik Arben Bruka dhe dy persona të tjerë identiteti i të cilëve nuk dihet ende.

Mësohet se Bruka është dërguar me urgjencë në Spitalin Ushtarak në kryeqytet për një ndihmë më të specializuar mjekësore.

Nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit por policia e cila ka shkuar në vendngjarje ka nisur hetimet për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test