Shqyhet deri në vdekje, hahet nga derrat që rriste vetë - Bota Sot
Shqyhet deri në vdekje, hahet nga derrat që rriste vetë

Kronikë e zezë

E hënë, 29 gusht 2016

Shqyhet deri në vdekje, hahet nga derrat që rriste vetë

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 21:46

U shqye dhe hëngër i gjallë nga derrat që i rriste vetë. Është kjo historia e tmerrshme e një të moshuari në Oregon i cili kishte shkuar për të ushqyer derrat e tij, por nuk u kthye më në shtëpi.

Familjarët e të moshuarit shkuan ta kërkonin për orë të tëra, ku në stallën e derrave gjetën disa copa kockash, mishi dhe rrobash nga trupi i 70 vjeçarit Terry G.Varner.

Nga dyshimet e para thuhet se Terry mund të jetë goditur nga një infarkt i cili duket se e ka lënë në vend, duke bërë që derrat një pjesë e të cilëve i kalonin 200 kile dhe ishin agresiv, të suleshin mbi të dhe ta shqyenin.

Pista tjetër është që i moshuari të jetë rrëzuar dhe derrat të jenë sulur sipër tij dhe ta kenë masakruar të gjallë.

Policia nga ekspertiza e mbetjeve të të moshuarit nuk ka mundur të zbulojë shkakun e vdekjes, por një precendet i ngjashëm ka ndodhur edhe në Rumani në vitin 2004, ku viktima ishte një grua.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test