Kelmendi: Ka hedhur poshtë shkrimet se babai i tij ndodhet në Dubai - Bota Sot
Kelmendi: Ka hedhur poshtë shkrimet se babai i tij ndodhet në Dubai

Kronikë e zezë

E mërkurë, 24 gusht 2016

Kelmendi: Ka hedhur poshtë shkrimet se babai i tij ndodhet në Dubai

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 10:37

Liridon Kelmendi, djali i Naser Kelmendit, ka hedhur poshtë shkrimet në media se babai i tij ndodhet në Dubai, në vilën e tij, ku po merret në pyetje nga hetues amerikanë. Ai ka thënë se të gjitha janë të pavërteta. Pranon se me babain e tij nuk ka kontaktuar tash e një javë.

Krejt çfarë kanë shkruar mediat malazeze dhe boshnjake për Naser Kelmendin, i ka hedhur poshtë djali i tij, Liridon Kelmendi.

Ai të shtunën ka thënë se babai i tij nuk ndodhet në Dubai, në vilën e tij dhe se nuk ka bërë kurrfarë marrëveshjesh me hetues amerikanë.

“ Të gjitha që janë thënë janë të pavërteta. Janë shpifje të atyre mediave”, ka thënë të shtunën për gazetë, djali i Naser Kelmendit.

Ai ka pranuar se ka një javë që nuk kanë folur ose kontaktuar me babain e tij.

Mediat malazeze raportojnë se Naser Kelmendi, i akuzuar nga Bosnja për korrupsion dhe shpërndarje të drogës, ndodhet në arrest shtëpiak në vilën e tij në Dubai, nën mbikëqyrje të hetuesve amerikanë.

Njeriun të cilin kohë më parë SHBA-ja e vendosi në listën e zezë, ndodhet në duart e hetuesve amerikanë, shkruan e përjavshmja malazeze “Monitor”.

“Hetuesit amerikanë kanë bërë një marrëveshje me narkobosin Naser Kelmendi duke i lejuar atij liri të kufizuar në këmbim për bashkëpunim dhe informacione që do të marrin nga ai. Sipas informatave që kemi, mbreti ballkanik i heroinës e ka pranuar marrëveshjen, dhe tashmë ndodhet larg Ballkanit, në vendin që për të është shumë më i sigurt në krahasim në rajonin nga i cili u largua. Lokacioni i tij tash është Lindja e Afërt”, thekson “Monitor”.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test