Operacioni gjashtë ditor i Policisë së Fierit - Bota Sot
Operacioni gjashtë ditor i Policisë së Fierit

Kronikë e zezë

E premte, 26 gusht 2016

Operacioni gjashtë ditor i Policisë së Fierit

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 12:10

Brenda 6 ditëve drejtoria e policisë së Fierit ka arrestuar dhe ndaluar 25 persona, të akuzuar kryesisht si pjesëtarë të grupeve plaçkitëse, si edhe kontigjentë me tendencë për kryerjen e veprave të rënda penale, të cilët janë kapur me armë me vete.
Përsa i përket shpërdarjes së lëndëve narkotike, policia e Fierit ka arrestuar 5 persona, ndër të cilët 4 ishin pjesëtare të një grupi. Vetëm përsa i përket personave në kërkim janë ekzekutuar 5 arrestime, nga të cilët 25-vjeçari Florian Vasiu vjeç 25, I akuzuar dhe dënuar me 4 vite burg për rrëmbimin dhe mbajtjen peng të një vajze në maj të vitit 2006.
Artur Hajdini, 40 vjeç, I kërkuar për grabitje me pasoja të rënda. Altin Nezha, 41-vjeçari që aksidentoi për vdekje Tomorr Nezhën dhe Valmir Dajën, si dhe plagosi 2 të tjerë.
Sipas burimeve drejtoria e qarkut ka nisur zbatimin e një plani masash për kontrollin e territorit, si edhe për grumbullimin e informacioneve në lidhje me lëvizjet dhe konfliktet e kontigjentëve me tendencë për kryerjen e ngjarjeve të rënda kriminale.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test