Policia kërkon të dyshuarit për plaçkitjen e bankës në Hajvali - Bota Sot
Policia kërkon të dyshuarit për plaçkitjen e bankës në Hajvali

Kronikë e zezë

E enjte, 01 shtator 2016

Policia kërkon të dyshuarit për plaçkitjen e bankës në Hajvali

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 18:39

Policia po i kërkon të dyshuarit për grabitjen e armatosur në filialin e Bankës Ekonomiken në fshatin Hajvali të komunës së Prishtinës. Siç është raportuar, më tetor 2012, tre persona të dyshuar të maskuar dhe të armatosur me armë të gjata nën kërcënimin e armëve, kanë arritur të grabisin rreth 1200 euro para të gatshme.

Personat e dyshuar janë larguar nga vendi i ngjarjes me veturën e cila me herët ka qenë e lajmëruar si e vjedhur. Hetuesit policor të rajonit të Prishtinës, pas ndërmarrjes së një varg veprimesh operative dhe hetimore kanë ngritur dyshimin e bazuar se dy nga personat e përfshirë në rast janë filmuar nga një kamerë sigurie, filmime dhe foto këto që shihen në foto.

Policia kërkon bashkëpunimin e të gjithë qytetarëve dhe institucioneve që në çfarëdo
rrethane të gjithë ata që kanë informacione lidhur me identitetin, vendndodhjen apo çfarëdo informacioni tjetër lidhur me këta të dyshuar, ta njoftojnë policinë në numrin 192.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test