Në një aksident në Kraishtë, një i vdekur - Bota Sot
Në një aksident në Kraishtë, një i vdekur

Kronikë e zezë

E mërkurë, 31 gusht 2016

Në një aksident në Kraishtë, një i vdekur

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 20:18

Të dielën rreth mesditës ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale në Kraishtë të Lipjanit, me ç’rast ka humbur jetën një dhe janë plagosur rëndë e lehtë katër persona të tjerë.

Lajmin për këtë rast e ka konfirmuar edhe policia e Lipjanit, ndërsa, burimet kanë treguar se i vdekuri në aksident ka qenë një udhëtar 57 vjeçar me inicialet M. B. nga fshati Dobrajë i kësaj komune.

“Në aksident janë ndeshur një kamion dhe një veturë udhëtarësh dhe ky aksident ka qenë me pasoja fatale për një person që ka humbur jetën, kurse janë lënduar edhe katër të tjerë. Policia ka arritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për shkaqet e aksidentit”, ka thënë Lirim Osmani, zv/komandant në stacionin policor të Lipjanit.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test