Kukës, vranë babanë në bashkëpunim, arrestohen dy vëllezërit - Bota Sot
Kukës, vranë babanë në bashkëpunim, arrestohen dy vëllezërit

Kronikë e zezë

E shtunë, 27 gusht 2016

Kukës, vranë babanë në bashkëpunim, arrestohen dy vëllezërit

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 12:13

Rreth 24 orë pas krimit të rëndë në familje, ku dy vëllezër në bashkëpunim me njëti-tjetrin qëlluan me armë zjarri me psitoletë të tipit TT për vdekje babain e tyre, policia e Kukësit ka mundur që ti vërë në pranga 2 djemtë e familjes Laci.

Sipas informacioneve më të fundit të dikasterit blu bëhet e ditur se tashmë janë vënë në pranga dy vëllezërit Avdi dhe Vexhi Laci, përkatësisht 36 dhe 31 vje. ata ndodhen në dhomat e paraburgimit në komisariatin e policisë. Pas arrestimit të të dyve është ngritur një grup i posacëm hetimor i cili po punon për zbardhjen e të gjitha shkaqeve apo rrethanave që kanë cuar në këtë krim të rëndë i cili ka tronditur jo vetëm familjen Laci në fshatin Bardhoc të komunës Tërthore por të gjithë opinionin publik në Kukës.

74-vjeçari nga Kukësi, Sali Laçi është ekzekutuar nga dy djemtë e tij bixhozxhinj, të cilët vuanin nga probleme mendore. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së këtij qarku bënë me dije se ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e djeshme në fshatin Bardhoc të Komunës Tërthore. Pas kryerjes së hetimeve paraprake ka rezultuar se kryefamiljari Sali Laçi është qëlluar me tre plumba pistolete nga djali I tij, Avdi Laçi, 36 vjeç. Bashkëpunëtor në krim është edhe djali tjetër i viktimës, Vexhi Laci, 31 vjeç.

Dy autorëve të krimit, do përballen me akuzat për "vrasje me dashje, kryer në bashkëpunim" si dhe për "armëmbajtje pa leje".

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test