Skandal seksual në Itali, përfshihen dy trajnerë dhe një arbitër - Bota Sot
Skandal seksual në Itali, përfshihen dy trajnerë dhe një arbitër

Kronikë e zezë

E diel, 24 qershor 2018

Skandal seksual në Itali, përfshihen dy trajnerë dhe një arbitër

Më: 20 mars 2017 Në ora: 21:51
Policia italiane

Policia italiane ka arrestuar një trajner futbolli në Torino, i skuadrës Atletico Nsc. Maicol Poerio, 20-vjeç i cili akuzohet se u kërkonte seks lojtarëve të tij në shkëmbim të një roli prej titullari në skuadër.

Por, në pranga ka rënë edhe një trajner 50-vjeçar, Gianfranco Dugo, që shfrytëzonte kolegun më të ri për të koleksionuar material pedo-pornografik. Detyrim paraqitje është vendosur edhe për një arbitër që me justifikimin për masazhe tonifikuese ka tentuar marrëdhënie seksuale.

Nisja e hetimeve mori shkas nga denoncimi për dhunë seksuale nga prindërit e një 16-vjeçari me pasion futbollin. Trajneri i tij, një 20-vjeçar torinez, e kishte ftuar të flinte në shtëpinë e tij pas stërvitjes atletike për një ndeshje të rëndësishme dhe me atë rast kishte tentuar të kryente marrëdhënie seksuale me 16-vjeçarin.

Hetimet e mëtejshme kanë bërë të mundur që policia të sigurohej se trajneri pasi kishte fituar besimin e futbollistëve të rinj, bisedonte në ‘chat’ me ta për t’i joshur me premtimin e një roli si titullar në skuadër ose favore të tjera personale, raportojnë mediat lokale.

Pesëmbëdhjetë viktima kanë konfirmuar dyshimet e policisë. Menjëherë pas kësaj policia arrestoi dy trajnerët. 20-vjeçari do të qëndrojë në arrest shtëpie, ndërsa i ndalohet kategorikisht përdorimi i çdo mjeti informativ për të komunikuar me jashtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test