Tri aksidente në rrugën Prishtinë-Pejë - Bota Sot
Tri aksidente në rrugën Prishtinë-Pejë

Kronikë e zezë

E premte, 17 nëntor 2017

Tri aksidente në rrugën Prishtinë-Pejë

Më: 18 tetor 2017 Në ora: 21:34
Ilustrim

Dy aksidente zinxhirore kanë ndodhur rreth orës 19:00 në magjistralen Prishtinë-Pejë, saktësisht në mes të fshatrave Vragoli e Sllatinë të Fushë-Kosovës.

Sipas pamjeve të dërguara nga një qytetare, në aksidentin e parë janë të përfshira tri automjete.

Ndërsa, në aksidentin e dytë, që ka ndodhur rreth 100 metra më tutje, po ashtu janë përfshirë tri automjete.

Dhe, një aksident tjetër ka ndodhur në të njëjtën rrugë, rreth 1 kilometër larg vendit ku kanë ndodhur dy aksidentet e para. Në këtë rast, një veturë është aksidentuar në mbrojtëset e rrugës në mes të dy drejtimeve.

Sipas pamjeve të dërguara në KALLXO.com nga qytetarja, në vendin ku ka ndodhur aksidenti i parë është parë Policia.

Qytetarja ka thënë se nuk e di nëse ka të lënduar në këto aksidente duke shtuar se disa prej veturave të aksidentuara ishin goxha të dëmtuara.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test