“Rruga e Vdekjes”, sërish masivë shkëmborë në Kukës - Shishtavec - Bota Sot
“Rruga e Vdekjes”, sërish masivë shkëmborë në Kukës - Shishtavec

Kronikë e zezë

E shtunë, 18 gusht 2018

“Rruga e Vdekjes”, sërish masivë shkëmborë në Kukës - Shishtavec

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 09:59
Kukës - Shishtavec

Aksi Kukës – Shishtavec është bllokuar sërish mëngjesin e sotëm, si pasojë e rënies së një masivi shkëmbor.

Kjo është e disata herë në pak ditë që ky aks bllokohet nga rrëshqitja e gurëve dhe dherave, ndërsa banorët shprehen të shqetësuar për jetën.

Ata janë të shprehur se masivi shkëmbor është shumë i madh dhe pa ndihmën e shteti është e pamundur zgjidhja e situatës.

Por nga ana e autoritetit rrugor nuk ka pasur një reagim të mirëfilltë, për vendosjen qoftë edhe të rrjetave mbajtëse.

Image
Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test