‘Kumanova si Çernobili, qyteti më i ndotur në Maqedoni’ - Bota Sot
‘Kumanova si Çernobili, qyteti më i ndotur në Maqedoni’

Kumanova

E mërkurë, 26 prill 2017

‘Kumanova si Çernobili, qyteti më i ndotur në Maqedoni’

Më: 3 janar 2017 Në ora: 10:00
Ilustrim

OBRM-PDUKM dje në një konferencë shtypi ka kërkuar nga kryetari i komunës së Kumanovës, Zoran Damjanovski urgjentisht të merr masa konkrete me qëllim për të reduktuar ajrin e ndotur në Kumanovë.

Në fushatën parazgjedhore LSDM premtoi masa për reduktimin e ajrit të ndotur, kurse në Kumanovë ku udhëheq LSDM me vite nuk është ndërmarrë asnjë masë.

‘Për momentin Kumanova është qyteti më i ndotur në Maqedoni me nivelin e grimcave PM10 prej 220 mg/m3. Shihet qartë se kryetari i komunës dhe qeverisja lokale nuk bëjnë asgjë dhe nuk ndërmarrin asnjë masë me qëllim për ta reduktuar ajrin e ndotur në qytetin tonë. Të ishte e kundërta, Kumanova sot nuk do të ishte lider në ndotjen e ajrit në shtetin tonë’, u tha ndër të tjera në konferencë për shtyp.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test