“Kumanova është shembull për aftësinë e LSDM-së për të menaxhuar me ndotjen” - Bota Sot
“Kumanova është shembull për aftësinë e LSDM-së për të menaxhuar me ndotjen”

Kumanova

E shtunë, 24 qershor 2017

“Kumanova është shembull për aftësinë e LSDM-së për të menaxhuar me ndotjen”

Më: 3 janar 2017 Në ora: 18:46
Ilustrim

OBRM-PDUKM-ja në reagimin e sotëm përmes një komunikate vlerëson se LSDM-ja ka treguar aftësinë për menaxhimin me problemin e ndotjes në Kumanovë, ku sipas OBRM-PDUKM-së, LSDM-ja ka qenë në pushtet 12 vite në Kumanovë ndërsa ajo është më e ndotura në Maqedoni dhe Evropë.

“LSDM-ja dhe paguesit e Sorosit për të ashtuquajturat “OJQ” heshtin për këtë rast, por fytyra e tij është e qartë. U treguan si gënjeshtra të qarta dhe premtime viruele projektet e tyre për gazifikimin e Kumanovës”, theksojnë nga OBRM-PDUKM.

Sipas tyre, Kumanova është më e ndotura për shkak të kaosit në komunikacion dhe deponive të egra dhe mosrealizimit të premtimit të gazifikimit.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test