Mbaron seanca gjyqësore për ‘Grupi i Kumanovës’ - Bota Sot
Mbaron seanca gjyqësore për ‘Grupi i Kumanovës’

Kumanova

E diel, 26 mars 2017

Mbaron seanca gjyqësore për ‘Grupi i Kumanovës’

Më: 7 shkurt 2017 Në ora: 15:01
Pamje nga seanca gjyqësore për ‘Grupi i Kumanovës’/Foto arkiv

Njësitë speciale policore sot masovikisht kanë qenë rreth gjykatës në Shkup. Bllokime rrugësh ka patur edhe në disa rrugë tjera në qendër të Shkupit, kjo për shkak të seancës gjyqësore për të akuzuarit në rastin ‘Lagjja e Trimave’. Gjithashtu me përfundimin e tyre kanë marrë fund edhe seancat e mbyllura.

Në seancat e ardhshme me plotësimin e aktakuzës ku fjalën kryesore do ta ketë mbrojtja, seancat do të jenë të hapura. Mbrojtja do të prezantojë dëshmitë, kurse si dëshmitarë nuk përjashtohet që të thirren edhe politikanë dhe ish-zyrtarë të organeve të sigurisë.

Në rastin e Kumanovës akuzohen 37 persona.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test