Rasti i “Almirit”, seanca fillon më 15 shkurt - Bota Sot
Rasti i “Almirit”, seanca fillon më 15 shkurt

Kumanova

E shtunë, 22 korrik 2017

Rasti i “Almirit”, seanca fillon më 15 shkurt

Më: 9 shkurt 2017 Në ora: 20:15
Almir Aliu

Gjykata Themelore e Kumanovës ka caktuar përfundimisht për më 15 shkurt seancën për rastin e Almir Aliut i cili humbi jetë vitin e kaluar si pasojë e goditjes me veturë nga i akuzuari Boban Iliç.

Sipas avokatit të familjes Aliu, rasti duhet të merr epilog që në seancën e parë gjyqësore.

“Sipas meje kemi një pamje kristale të veprës penale që ka kryer i akuzuari dhe çfarëdo strategjie që i akuzuari do të përdorë, konsideroj se gjyqi do ta ketë parasysh mënyrën se si e ka kryer i akuzuari veprën penale”, deklalroi Asmir Alispajiç, avokat.

Gjykatëse e lëndës është caktuar Maja Denkovska. Ndonëse seanca është caktuar tashmë, mbrojtja ende nuk ka pranuar analizën neuro-psikiatrike, të cilën e kishte kërkuar pas pretendimeve se i akuzuari për vrasje nuk ishte në gjendje normale fizike dhe psikike gjatë kryerjes së aktit.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test