Ndërpritet seanca për Grupin e Kumanovës, të akuzuarit qortohen me gjykatësen - Bota Sot
Ndërpritet seanca për Grupin e Kumanovës, të akuzuarit qortohen me gjykatësen

Kumanova

E premte, 19 janar 2018

Ndërpritet seanca për Grupin e Kumanovës, të akuzuarit qortohen me gjykatësen

Më: 29 maj 2017 Në ora: 12:15
Të akuzuarit e Grupit të Kumanovës

Të akuzuarit e Grupit të Kumanovës janë qortuar me gjykatësen në seancën gjyqësore pasi që janë refuzuar propozimet e tyre për tërheqjen e trupit gjykues.

Të gjithë të akuzuarit janë ngritur në këmbë dhe kanë filluar që të flasin pa u dhënë leje nga gjykatësja, e cila një nga një i largoi nga salla. Ata thonë se gjykata nuk dëshron që të dëgjojë të vërtetën dhe se të gjitha propozimet e tyre janë refuzuar me qëllim që të mos gjenden organizatorët e rastit ”Lagjja e Trimave”.

Për këtë arsye, gjykatësja ka dhënë pauzë për të marrë vendim nëse ka kushte për të vazhduar seancën, apo jo.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test