Anulohet seanca për ”Grupin e Kumanovës”, mungon dëshmitari - Bota Sot
Anulohet seanca për ”Grupin e Kumanovës”, mungon dëshmitari

Kumanova

E martë, 17 korrik 2018

Anulohet seanca për ”Grupin e Kumanovës”, mungon dëshmitari

Më: 8 qershor 2017 Në ora: 17:54
Seanca për ”Grupin e Kumanovës”

Seanca gjyqësore për rastin “Lagja e trimave” në Kumanovë u anulua pasi gjykata nuk arriti të sigurojë dëshmitarin e vetëm të palës mbrojtëse, Shenasi Memetin.

Media bën të ditur se Shenasi Memeti duhej të paraqitej si dëshmitar, si emër më i përfolur nga të akuzuarit.

Memeti ka pasur kontakte me disa pjesëtarë të Grupit të Armatosur, të cilët akuzohen për zhvillimet më 9 dhe 10 maj të vitit 2015 në “Lagjen e trimave” në Kumanovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test