Dezinsektim i parë nga ajri në Kumanovë - Bota Sot
Dezinsektim i parë nga ajri në Kumanovë

Kumanova

E hënë, 16 korrik 2018

Dezinsektim i parë nga ajri në Kumanovë

Më: 18 korrik 2017 Në ora: 12:06
Ilustrim

Nesër në orët e hershme të mëngjesit do të bëhet dezinsektimi i parë nga ajri në rajonin e Kumanovës dhe komuna e Kumanovës paralajmëron bletarët të ndërmarrin masat e nevojshm,e për mbrojtjen e bletëve.

Në këtë aksion do të bëhet dezinsektimi i një hapësire prej tre hektarësh dhe deri në fund të sezonit priten edhe dy aksione të këtilla.

Për tre dezinsektimet e planifikuara janë ndarë një milion e dyqind mijë denarë pa TVSH. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test