Naser Raufi: Konflikti në Kumanovë, skenar i Shërbimit Sekret - Bota Sot
Naser Raufi: Konflikti në Kumanovë, skenar i Shërbimit Sekret

Kumanova

E diel, 15 korrik 2018

Naser Raufi: Konflikti në Kumanovë, skenar i Shërbimit Sekret

Më: 14 shtator 2017 Në ora: 21:11
Naser Raufi

Avokati mbrojtës i të akuzuarve për konfliktin në Kumanovë, të njohur si “Lagjja e Trimave”, Naser Raufi, tha se konflikti në lagjen e Trimave ka qenë i organizuar nga shërbimi sekret maqedonas .

Konflikti në lagjen e Trimave ka qenë i organizuar nga shërbimi sekret maqedonas dhe se të akuzuarit janë manipuluar. Ata nuk kanë pasur asnjë farë qëllimi për konflikt, por vetëm kanë dashur të lëshojën një komunikatë në lidhje me mos implementimin e Marrëveshjes së Ohrit. Ai kërkon përgjegjësi nga gjykata dhe prokuroria se “ pse nuk publikohen bisedat me politikanë përfshi liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, deputetin Artan Grubi dhe disa të tjerë. Po ashtu të dyshimta janë edhe obduksionet e kryera ndaj viktimave pasi në asnjë raport nuk thuhet se me çfarë arme janë vrarë dhe në çfarë largësie.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test